ابراهیم خانی عنوان کرد: بایدها و نبایدهایی که کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی ملزم به رعایت آنها
  یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۲
   
 

اضافه شده توسط : حمید مزینانی

مدیرکمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کرج با تشریح آئین نامه و دستورالعمل تبلیغات انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی از کاندیداها خواست که با شروع زمان قانونی تبلیغات در چارچوب این آئین نامه عمل کنند.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کرج، حامد ابراهیم خانی با تشریح آئین نامه و دستورالعمل تبلیغات انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی گفت: کاندیداها باید با آغاز زمان قانونی و معین تبلیغات در چارچوب این آئین نامه عمل کنند.
 
وی در خصوص عناوین غیر مجاز در تبلیغات کاندیداها که منجر به برخورد قانونی با آنها و بعضا امحاء تبلیغات خواهد شد اظهار داشت: نوشتن و یا اظهار مطالب خلاف واقع، اعلام نظر شخصیت ها در تائید نامزدها با ذکر عنوان و مسئولیت آنان، فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری، انجام فعالیت های تبلیغاتی توسط مجریان و ناظران انتخاباتی برای نامزدها در قلمرو جغرافیایی مسئولیت خود و تبلیغ علیه نامزدها و هرگونه حتک حرمت و حیثیت آنها خلاف قانون و مقررات تبلیغات انتخاباتی خواهد بود.
 
ابراهیم خانی تصریح کرد: همچنین فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها از طریق صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه ویا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد، استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه ها، ادارت، شرکت های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداریها و شرکت ها و سازمانهای وابسته به آنها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی ( به هر میزان ) استفاده می کنند خلاف قانون است.
 
مشاور فرماندار کرج اظهار داشت: چاپ آگهی یا مطالب علیه نامزدهای انتخاباتی در مطبوعات و نشریات و درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی و سوابق خدمات و فعالیت ها در آثار تبلیغاتی که مستند به مدارک نیست نیز مصداق بارز تخلف است.
 
ابراهیم خانی افزود: استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدهاو طرفداران آنها اعم از کاغذ پارچه ای، مقوایی، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از 100*70 سانتی متر و هرگونه پلاکارد با ابعاد بیشتر از 100* 70 جز در محل ستاد تبلیغاتی و همچنین دیوار نویسی، راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی و استفاده از بلندگو خارج از محدوده محل سخنرانی و یا ستاد تبلیغاتی انتخاباتی نیز ممنوع می باشد.
 
پاره یا معدوم کردن عکس و آثار تبلیغاتی سایر کاندیدا، انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی خارج از زمان قانونی، تشکیل ستاد بدون اعلام کتبی محل ستاد تبلیغات و نام مسئول آن به هیئت اجرایی، درج مطلب مبنی بر انصراف گروه یا اشخاصی از نامزدهای معین، عدم امحای هرگونه عکس و آثار تبلیغاتی نامزدها از محل شعبه ثبت نام و اخذ رای قبل از اخذ رای، دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغاتی در روستاها توسط داوطلبین و طرفداران ایشان و دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغات با هر عنوان اعم از مردمی، بانوان، جوانان و .. در هر منطقه شهرداری توسط نامزدها و طرفداران آنها نیز از جمله موارد تخلف کاندیداها محسوب می شود که ابراهیم خانی به آنها اشاره کرد.
 
عناوین مجاز در تبلیغات کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا
 
مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرج همچنین در خصوص عناوین مجاز در تبلیغات کاندیداها در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: استفاده از امکانات محلی، در اختیار قرار دادن محلهای مناسبی برای الصاق و یا ارائه آثار تبلیغاتی نامزدها توسط شهرداریها، استفاده از امکانات تبلیغی موسساتی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند با رعایت ضوابط و انعقاد قرارداد و اخذ وجه از اشخاص حقیقی و حقوقی مثل نشریات وابسته به دولت در تبلیغات انتخاباتی مجاز می باشد.
 
ابراهیم خانی گفت: استفاده از اماکن عمومی و دولتی مشروط به اخذ مجوز از مقامات ذیصلاح و پرداخت هزینه برابر برای تمامی نامزدهاو طرفداران آنها، توزیع آثار تبلیغاتی نامزدها از طریق شرکت پست با رعایت چارچوب اساسنامه آن، برگزاری برنامه سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها و استفاده از امکانات محل که بخشداریها به صورت محل های مناسب اعم از ثابت و یا سیار بر اساس الصاق یا ارئه آثار تبلیغاتی نامزدها معین کرده اند نیز برای کاندیداها مجاز و در چارچوب ضوابط خواهد بود.
 
مدیرکمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کرج تاکید کرد: نامزدها می توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغاتی انتخابات جهت ساماندهی فعالیت های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر کنند.
 
ابراهیم خانی افزود: چاپ عکس و پوستر حداکثر در دو فرم (دو نوع پوسترکاغذی) و جزوه و تراکت و زندگی نامه و نوشتن مطالب تبلیغاتی در صدر یا ذیل پوسترها و انتشار اعلام نظرشخصیت ها ( بدون ذکر عنوان و مسئولیت آنها)، مجامع، احزابو گروههای مجاز، در تائید نامزد انتخاباتی با ارائه مستند و مدرک کتبی و امضاء شده مربوط به تائید حمایت از ایشان نیز بلا اشکال است.
 
وی همچنین امحای هرگونه عکس و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی از شعبه ثبت نام و اخذ رای تا قبل از اخذ رای را مجاز عنوان کرد.[ آرشيو ]

صفحه اصلي | اخبار و تازه ها | جستجو | تماس با ما
كليه حقوق و مطالب اين سايت متعلق است به ايران كوچك
Copyright © All Right Reserved & Supported By Iranekoochak