سیمای البرز به صورت رسمی آغاز به کار کرد
  شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۲
   
 

اضافه شده توسط : حمید مزینانی

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و با حضور مسئولان سازمان صدا و سیما، مدیران ارشد استان البرز و جمعی از هنرمندان استان، سیمای البرز امروز به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز  امروز، در آئین افتتاح رسمی شبکه استانی سیمای البرز که با حضور مسئولان ارشد استان و معاونان صدا و سیمای کشور در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، گفت: در حال حاضر 15 عنوان برنامه بر اساس نیاز استان طراحی و تولید شده با راه اندازی رسمی شبکه استانی البرز در نوبت پخش قرار دارد.

وی افزود: طراحی و تولید با عناوین؛ خانواده، شبانه، سیر و سفر، ائمه جمعه، البرز در گذر تاریخ، تالار گفتگو، در شهر، در استان، مسابقه، فلیم و سریال و... از جمله برنامه هایی است که از شبکه استانی سیمای البرز به نمایش در می آید.

80 درصد زیرساخت های ماهواره ای سیمای البرز فراهم شده است

مدیرکل سیمای البرز در ادامه سخنان خود از تامین 80 درصدی زیرساختهای موردنیاز ماهواره ای سیمای البرز خبر داد و گفت: به واسطه برنامه ریزی های صورت گرفته بخش ماهواره ای البرز نیز بعد از انتخابات راه اندازی می شود.

وی یادآور شد: علاوه بر این مهم، امور مربوط به فیبر نوری نیز صورت گرفته و تصویر نیز از طریق جام جم قابل دریافت خواهد بود.

تصویب و ابلاغ ساختار اداری صدا و سیمای استان البرز بخش دیگری از سخنان مازندرانی بود که به آن اشاره کرد.

وی در این رابطه خاطر نشان کرد: امید می رود در صورت حل مشکل جا و مکان این اداره کل در آینده نزدیک شاهد پوشش 24 ساعته سیمای البرز باشیم.

وی راه اندازی رسمی سیمای البرز را هدیه کوچکی از سوی مسئولان کشور و استان به مردم شهیدپرور استان البرز عنوان کرد و اظهار داشت: امید می رود با حضور پرشور و نشاط مردم در انتخابات و انعکاس این حضور حماسی شاهد تحقق «حماسه سیاسی» در سطح استان بوده و بتوانیم بخشی از دین خود را به نظام و انقلاب ادا نمائیم.

خلا رسانه ای البرز با پخش رسمی برنامه های صدا و سیما برطرف می شود

استاندار البرز نیز در این مراسم رفع خلاء رسانه ای البرز به واسطه راه اندازی رسمی شبکه استانی را گامی مهم در جهت تحقق اهداف و برنامه ها در راستای توسعه و پیشرفت این استان ذکر کرد.

دکتر اصغر عربیان با بیان این مطلب در آئین افتتاح شبکه استانی سیمای البرز، همزمانی این رویداد مهم فرهنگی با ولادت باسعادت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) و سالروز آزادی فتح خرمشهر را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: با راه اندازی شبکه استانی سیما، البرز در بخشی از حوزه ها از مظلومیت نجات می یابد و می تواند ظرفیت های غنی خود را برای هم استانی ها و هم وطنان ایران اسلامی به نمایش درآورد.

وی افزود: نقش صدا و سیما بویژه سیما به لحاظ تاثیرات عمیق بصری خود بر مخاطبان از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است که می تواند با همکاری و همراهی تمامی مسئولان امر، خلاء رسانه ای سالیان گذشته را در این حوزه برطرف نماید.

این مسئول با تاکید بر اینکه به رغم وجود ظرفیت ها و پتانسیل های بالا در بخش های مختلف استان البرز نتوانسته است به جایگاه واقعی خود در کشور دست یابد، خاطر نشان کرد: ظرفیت های بی بدیل استان البرز در بخش های مختلف؛ فرهنگی، ورزشی، صنعتی، علمی، پژوهشی، کشاورزی، گردشگری و... از مؤلفه های بسیار مهمی است که به دلیل عدم وجودمرکزی همچون سیمای البرز به منصه ظهور و بروز نرسیده است.

راه اندازی سیما، البرز را از مستأجری پایتخت نجات می دهد

استاندار البرز در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تا امروز به دلیل عدم وجود سیمای مستقل استانی بخش کوتاهی از اخبار و توفیقات این استان در شبکه های سراسری منعکس می شد، گفت: با راه اندازی شبکه استانی البرز بخش قابل توجهی از مشکلات برطرف شده و می تواند برای همیشه البرز را از مستأجری پایتخت نجات دهد.

وی افزود: علاوه بر این مهم، اهمیت و نقش رسانه ها در حوزه فرهنگ بر کسی پوشیده نیست. در این راستا با توجه به وجود خرده فرهنگ ها در این استان که هم چالش و هم فرصت است می توان به گونه ای اقدام و برنامه ریزی کرد تا بتوان با تبدیل چالشها به فرصت، تابلوی زیبایی از «فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی و انسجام اجتماعی» در سطح استان البرز ترسیم کرد.

فرهنگ غنی البرز با وجود شبکه استانی البرز، صادر می شود

دکتر عربیان این رویداد بزرگ فرهنگی در سطح استان البرز را گامی مهم در راستای فراهم شدن بستری مناسب برای انعکاس ظرفیت های نهفته البرز خواند و ادامه داد: ایجاد تعامل میان مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی در سطح استان و تقویت نقاط قوت و رفع کاستی های موجود در ارائه خدمات بهینه به مردم مهمترین هدفی است که در قالب این رسانه در کنار همراهی رسانه های مکتوب و دیجیتالی البرز را به سوی قله های توسعه و پیشرفت سوق دهد.

گفتنی است در این مراسم با حضور مسئولان ارشد استانی و معاونان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، «شبکه استانی البرز» توسط پدر شهید حسین فهمیده  و  مادر شهید پناهی و سایر مسئولان استان به صورت رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.[ آرشيو ]

صفحه اصلي | اخبار و تازه ها | جستجو | تماس با ما
كليه حقوق و مطالب اين سايت متعلق است به ايران كوچك
Copyright © All Right Reserved & Supported By Iranekoochak